Mi sem borzasztóbb, mint tudni, minden lépésünket figyelik, vagy figyelhetik, az elsőtől az utolsó billentyűzet leütéséig. Valamiért most ilyen törekvései vannak egyáltalán nem tisztelt országvezetésünknek, ezért óhatatlanul előkerülnek azok a szoftverek, programok, amikkel azért ha csak egy kicsit is, de megnehezítjük a folyamatot. Ilyennel már korábban is próbálkoztam, a Bleep ígéretesnek tűnő, de szerintem egy kicsit túlbonyolított programjával.
Aztán jöttek ezek az őrült ötletek kormányszinten, amiről talán jobb nem is beszélni, értelme nem sok, (pláne alapja...), erről ír a 444.hu is itt:
Tényleg elgondolkoztál már rajta, hogy vajon te hogy reagálnál arra, hogy turkálnak az életedben?
Szóval szerencsére vannak megoldások, nem csak megfelelő telefonkészülékek, de már szoftveresen is megoldott lehet ez a probléma. Már ha épp ilyen problémákkal kínozzuk magunkat.
No.. ilyen a WIRE program is.
Lássuk a konkurensekkel való összehasonlítást, miben más...
/katt a képre és nagyobb lesz!
Engem meggyőzött a tudása, könnyen kezelhető, kényelmes, és még tetszik is.
Telefonról, PCről, vagy akár böngészőn keresztül, bárhonnan hozzáférhető.
A Skype társalapítójának, Janus Friisnek a nevéhez fűződik a Wire nevű üzenetküldő app, amely teljes titkosítást ígér az üzenetküldés mindenféle formájára.
Az app mögött álló Wire Swiss GmbH svájci cégnek mindössze 50 alkalmazottja van, a többségük mérnök. Mivel svájci székhelyűek, az Egyesült Államok nem érheti el az app használóinak adatait.
Állításuk szerint nem adnak ki felhasználói információkat, nem őrzik a titkosító kulcsokat, nincsen hátsó ajtó a szoftverükben, és reklámokkal sem bosszantanak. Rendszeresen tesznek közzé átláthatósági jelentést, amelyben látható, milyen kormányzati megkeresések voltak az irányukban.
Az persze érthető, különösen a jelenlegi terrorveszélyes világban, hogy a kormányzati szervek nem nézik jó szemmel az ilyen szupertitkos üzenetküldőket. A brit terrorelhárítás egyik vezető beosztottja egyenesen úgy nyilatkozott, az ilyen alkalmazások terroristabarátok.
Nos, sok minden után ezzel a programmal már a terroristabarát jelzőt is magamra vehetem... ennek ellenére én ott (is) vagyok!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése