Tisztelet a bátraknak, a hősöknek, múltnak és jövőnek, hiszen tudjuk, múlt nélkül nincs jövő. Március 15-i rendhagyó 7NAP bejegyzésben idézzük fel a 12 pontot, búcsú Stephen Hawkingtól, majd körbenézünk mi maradt az egykori dunaújvárosi Vidám Parkból. Folytatásban személyes gratuláció egy remek pedagógusnak, embernek, majd egy kicsit a jövő nemzedékéről, a gyermekekről, zárásképpen pedig egy kis agytorna, és egy rockmusical ajánló. Mindenkinek jó pihenést, ünneplést a mai napra! Start! Most és itt.
1. 12 pont
Talán már unalmas közhelynek számít, hogy a 12 pont ugyanúgy fontos, és aktuális, mint egykoron Petőfiék idejében. Nem lehet elfelejteni a Népszabadság megszüntetését, vagy éppen a média túlnyomó részének kormányzati, vagy kormányközeli oldalról való bekebelezését, a felelőtlen urizálást, a haverok, az uram-bátyám világot... Állítsuk meg, mert nem lesz ennek jó vége!
ÁPRILIS 8!
2. Stephen Hawking 1942-2018
3. Vidám Park
Fiatalabbaknak már talán nem is jelent semmit az egykori Vidám Park területe, hiszen már egy jó ideje nem üzemel, sőt, az egykori játékoknak a hűlt helyét találhatjuk, vagy már azt sem, ugyanis a területen focipályák épültek. Mementóként viszont megmaradt az egykori dodzsempálya betontorzója, az IFI park elpusztíthatatlannak tűnő színpada, vagy éppen a szabadtéri nagyszínpad, aminek a környékére rá sem lehet ismerni, a természet visszafoglalta a helyet, az üres lelátó mára egy kisebbfajta erdőnek ad otthont, de a kisállatok ketrecei is üresen állnak már nagyon régen.
Fiatalabbak talán még emlékezhetnek rá, itt kapott helyet a Movie, egykoron nagyon sok koncertnek adott otthont. Különlegessége talán abban rejlett, hogy a koncertterem részének az oldalában egy csuklós ikarus volt, így akár egy buszban üldögélve is élvezhettük a színpadon történteket. Nincs már se busz, se Movie, a kis Muki viszont megmenekült.... Vasmű út egyik gyöngyszeme lett sok kis gyermek örömére...
2018. idestova majd 20 éve, hogy utoljára koncertet láttam ott, ma már csak a tavaszi napfényben csicsergő madarak hangjától hangos a terület. Az egykori kiszolgálóépületek csontvázai egyfajta szemétgyűjtőként üzemelnek, elkeserítő, és szomorú a látvány. A jobb sorsra érdemes terület már soha nem lesz olyan, mint egykoron. Lehet lesz helyette más.. máshol... de az már nem lesz ugyanaz....
2018. idestova majd 20 éve, hogy utoljára koncertet láttam ott, ma már csak a tavaszi napfényben csicsergő madarak hangjától hangos a terület. Az egykori kiszolgálóépületek csontvázai egyfajta szemétgyűjtőként üzemelnek, elkeserítő, és szomorú a látvány. A jobb sorsra érdemes terület már soha nem lesz olyan, mint egykoron. Lehet lesz helyette más.. máshol... de az már nem lesz ugyanaz....
Vidám Park - a velünk élő múlt
4. MOL Mester-M Díj 2017. évi kitüntetettje
Kedves Enikő! Gratulálok, és sok szeretettel gondolok vissza a közösen eltöltött "gimis" éveinkre, köszönet a beszélgetésekért. Remélem még alkalomadtán lesz alkalmunk felidézni ezeket a szebb napokat.
5. Jövőnk
fotó: Dunaújvárosi Hírlap
Sokáig hezitáltunk rajta, hogy nekiinduljunk-e az amúgy nem nagy útnak, részt vegyünk-e a dunaföldvári babaemelésen, illetve az azt követő báb-előadáson. Tanácstalanságunkból adódóan pont odaértünk 11-re, a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom világrekord-kísérlet kezdésére. Jó volt látni ennyi embert, jó ilyen közösségbe tartozni, ahol fontos a gyermek, elvégre róluk, nekik szólt ez a nap, meg összességében az év összes napja. Az ország több helyszínén zajlottak az események.
"A gyermek valóban orvosság - mondta Csaba testvér az esemény egyik fővédnöke -, ha én lennék a magyar nemzet orvosa, egyetlen orvosságot írnék fel, gyereket." A gyermek olyan orvosság, amit használat előtt jól fel kell rázni, fűzte tovább a gondolatmenetet a szerzetes. Elmondta, mennyire felvidítja őt is, amikor felemel, a magasba dob egy-egy picit, és azok visszamosolyognak rá, hallja a kacagásukat.
Az esemény sikeres volt, vasárnap óta egészen pontosan 3015 magyar kisgyerek mondhatja magát világrekordernek.
A hivatalos része után az Aranyszamár Színház előadásában Az állatok nyelvén tudó juhász című báb-előadást nézhettük meg. A színház nagyterme megtelt kicsikkel, nagyokkal.
Köszönet a szervezőknek, nagyon jól éreztük magunkat, és lesz még ilyen, lehet nagyobb helyet kell keresni! :) Jó, hogy ennyien összejöttünk.....
Köszönet a szervezőknek, nagyon jól éreztük magunkat, és lesz még ilyen, lehet nagyobb helyet kell keresni! :) Jó, hogy ennyien összejöttünk.....
Egészen más tartalommal jelent meg egy figyelemfelhívó kis képecske, amiről egyből eszembe jutott ez a kis japán iq-teszt-nek becézett fejtörő. A cél adott, át kell jutnia mindenkinek a folyó túlpartjára. Bevallom töredelmesen, évekkel ezelőtt már rájöttem a megoldásra, most ilyen sok kihagyás után újra felpörgettem a fogaskerekeket, és tanúsíthatom: szintidőn belül teljesíthető a feladat. Kalandra, játékra fel, menjünk át a túloldalra mindannyian!
7. Talpra, magyar! - rockmusical
Talpra, magyar! ősbemutató az Arénában!
Az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 170. évfordulóját egy látványos rockmusicallal ünnepelhetjük meg a Papp László Budapest Sportarénában. Március 15-én új szemszögből ismerhetjük meg a történelmi eseményt többek között Kiss Ramóna, Détár Enikő, Oláh Ibolya, Xantus Barbara, Varga Miklós, Vastag Tamás és még sok más ismert művész játékában.
A Talpra, magyar! ősbemutatója új megvilágításból tárja fel a 1948-49-es forradalom és szabadságharc eseményeit. A kétrészes rockmusical táncosokkal, hatalmas korhű díszletekkel és nagyívű dalokkal varázsolja elénk a történelemformáló pillanatokat. Az előadáson közel száz szereplő lesz a színpadon a tánckarral és az ensemble-vel együtt.
Az első rész 1849. januárjától március 15-ig, a forradalom első évfordulójáig tart. A debreceni színházban játszódik. Jellasics és Windisch-Grätz elfoglalja Pestet, a kormány és a Nemzeti Színház társulata Debrecenbe költözik, menekül...
A szegedi színházban játszódó második rész 1849 júliusának három hetét öleli fel. Az oroszok már Debrecent fenyegetik, Pest újra ostrom alatt. A kormány, a debreceni valamint a pesti színészek is kénytelenek Szegedre tenni a székhelyüket…
A darab rendezője Szurdi Miklós, aki Topolcsányi Laurával közösen egyben a darab írója is.
A rockmusical zeneszerzője Mátyássy Szabolcs, a Bartók Plusz Operafesztivál 2016. évi operaíró versenyének nyertese.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése