Kulturális központ Pripjaty főterén
1986 április 26-án viszont minden megváltozott...
A Vlagyimir Iljics Lenin atomerőműben bekövetkezett robbanás következményeivel a mai napig szembesülünk. Híradásokból, még ha késve is, ismerjük az egészségügyi hatásokat, látjuk a lezárt Zónát, látjuk a lepusztult szellemvárost, az elhagyatott környéket, ahol 1986-ban megállt az idő....
Aranyhalacska óvodában Pirpjatyban
Vajon mi mennyire vagyunk biztonságban?
kapcsolódó bejegyzések:
És mi van most a ZÓNÁBAN?
Bár 2011 óra már hivatalosan szervezett túrák keretében is fel lehet keresni a katasztrófa helyszínét, sokan érthető okokból ennek ellenére sem utaznának Csernobilba személyesen. Számos videofelvétel és fotógaléria örökítette meg az elhagyott várost, ahogy a pripjatyi vidámpark soha nem használt – eredetileg a katasztrófa után néhány nappal átadni tervezett – óriáskereke a videojátékokban és filmekben is kulturális szimbólummá vált.
Pripjaty a magasból
A lengyel The Farm 51 fejlesztőcég fantáziát látott abban, hogy speciális technológiákkal: 3D-szkennelésére alkalmas berendezéssel, drónra szerelt és kézbe fogott 360 fokos kamerával egy virtuális valóságban bejárható alkotást készítsenek a baleset tavalyi, harmincadik évfordulójára.
A valódi helyszínek egy 360 fokos virtuális térben éledtek újjá. Ezt elsőként drágább, Oculus Rift és HTC Vive VR-sisakokkal tudott bebaragolni az érdeklődő, aztán múlt év végén Playstation VR-ra, majd nem sokkal karácsony előtt a jóval olcsóbb a Samsung Gear VR platformra is megjelent a Chernobyl VR Project – jóval szélesebb tömegek számára elérhetővé téve a virtuális utazást.
Bővebben a "doku-virtual-reality"-ről: 24.hu
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése